آنکولوژیست خوب در تهران کیست ؟

آنکولوژی از دو کلمه با ریشه یونانی تشکیل شده است. اُنکوس یعنی توده یا سرطان و لوژی یعنی شناختن. آنکولوژیست یا همان سرطان شناس، پزشکی است که در زمینه تشخیص و درمان انواع سرطان تخصص دارد. این تخصص در سه بخش پزشکی، جراحی، پرتونگاری فعالیت می‌کند. این علم در حقیقت شاخه‌ای از علم پزشکی است که انواع سرطان ها و تومورهایی که در بدن بیماران ایجاد می‌شود را مورد مطالعه قرار می‌دهد. برخی بر این باورند که آنکولوژیست و هماتولوژیست مترادف یکدیگر هستند اما لازم است بدانید هماتولوژی در زمینه مطالعه خون تخصص دارد و آنکولوژیست، پزشک سرطان شناسی است که در این زمینه تخصص پیدا نموده است. برای تشخیص و درمان صحیح بیماری‌های سرطانی باید یک آنکولوژیست خوب در تهران پیدا کنید، تا با مشاوره بهترین و سریع‌ترین روش درمانی که کمترین عوارض را ایجاد می کند، را انتخاب نماید.

آنکولوژیست خوب در تهران

خدمات متخصص آنکولوژی

برای انتخاب بهترین آنکولوژیست در تهران باید دقت‌های لازم را به عمل آورید و توجه داشته باشید که به یک متخصص آماتور و غیرحرفه‌ای نباید مراجعه نمایید. سرطان زمانی که در بدن بیمار ایجاد می‌شود جهش‌های سلولی بر روی هم جمع شده و منجر به از بین بردن سلول‌های سالم و مجاور می‌شود. یک آنکولوژیست باید بیماران زیادی را درمان کند و سرطان را از بدن بیمار خارج نماید. پیشرفت سرطان می‌تواند درمان را سخت و دشوار نماید. آنکولوژیست با استفاده از درمان‌های ترکیبی می‌تواند به بهبود سرطان کمک کند. گاهی آنکولوژیست پرتودرمانی را در کنار شیمی درمانی، جراحی در کنار شیمی درمانی و غیره را انتخاب می‌کند. 
آنکولوژیست پزشکی است که با توجه به مطالعات و بررسی‌های سلول کشت شده، برای دارودرمانی بر روی سلول‌های سرطانی در آزمایشگاه اقدام می‌کند تا در جهت جلوگیری از رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی وارد عمل شده و روند بیماری را مدیریت و کنترل می‌کند. خدمات ارائه شده توسط آنکولوژیست شامل موارد زیر است:

  • تشخیص سرطان: تشخیص به موقع سرطان یکی از موارد مهمی است که باید توسط متخصص آنکولوژی ارائه گردد.
  • درمان سرطان: آنکولوژیست باید بهترین و سریعترین راه درمان را برای درمان سرطان ارائه دهد.
  • پیشگیری از سرطان: آنکولوژیست می‌تواند راه کارهایی را به افرادی که سابقه بیماری سرطان به صورت ارثی دارند، ارائه دهد.
  • کنترل سرطان: آنکولوژیست می‌تواند راه کارهایی در جهت کنترل و جلوگیری از شیوع سرطان ارائه دهد.
  • شیمی درمانی و پرتودرمانی: شیمی درمانی و پرتو درمانی به صورت تخصصی و با بهترین داروها و دستگاه‌ها از دیگر خدمات آنکولوژیست می‌باشد. 

با انواع آنکولوژیست ها آشنا شوید!

آنکولوژیست‌های پزشکی: آنکولوژیست‌های پزشکی از روش‌هایی مانند شیمی درمانی، درمان هورمونی، درمان بیولوژیک و دیگر روش‌های درمان هدفمند سرطان استفاده می‌کنند. اولین انتخاب همیشه به عنوان درمان اصلی سرطان شناخته می‌شود. 

آنکولوژیست پرتودرمانی: آنکولوژیست‌های پرتودرمانی از پرتوهای فوتون پرانرژی برای هدف قرار دادن و حذف سلول‌های سرطانی استفاده می‌کنند. 

آنکولوژیست جراحی: آنکولوژیست‌های جراحی عموما بیوپسی را انجام می‌دهند و در این روش بخش کوچکی از بافت سرطانی را از بدن خارج کرده و آن را بررسی می‌کنند. 

آنکولوژیست کودکان: متخصص آنکولوژی کودکان، در زمینه کودکان مبتلا به سرطان فعالیت می‌کند. برخی از متخصصان آنکولوژیست‌های کودکان در درمان انواع خاصی از غدد تخصص دارند و برخی دیگر در فرآیند انجام تحقیقات در مورد سرطان‌های کودکان نقش دارند. 

آنکولوژیست زنان: آنکولوژیست مربوط به زنان به معالجه سرطان‌هایی که زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد می‌پردازد. انواع این سرطان ها شامل موارد زیر می باشد:

هماتولوژیست – آنکولوژیست: پزشکانی که در درمان سرطان‌های خون مانند لوسمی و لنفوم تخصص دارند با عنوان متخصص هماتولوژی شناخته می‌شوند. این متخصصان بیماری‌ها و اختلالات خونی داسی شکل، هموفیلی و سایر اختلالات خونی غیرمرتبط با سرطان را نیز درمان می‌کنند.

خصوصیات بهترین متخصص آنکولوژی

خصوصیات بهترین متخصص آنکولوژی

برای درمان بیمای‌های خونی و سرطان‌ها از متخصص آنکولوژی کمک می‌گیرند. انتخاب بهترین آنکولوژیست می‌تواند در تشخیص به موقع و درمان بیماری کمک کند. آنکولوژیست خوب در تهران باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد:

تخصص و تجربه

دقت، مهارت و تجربه متخصص آنکولوژی در جهت ارائه خدمات و درمان سریع و به موقع بسیار اهمیت دارد. مهم‌ترین مسئله در انتخاب متخصص آنکولوژی دانش و مهارت پزشک است. شما می‌توانید نمونه کارهای پزشک را بررسی کنید. 

احساس همدردی با بیمار و خوش برخورد بودن پزشک

پزشک باید با بیمار خود احساس همدردی کند. این احساس همدلی و همدردی می‌تواند روند درمان را بهبود ببخشد و سرعت آن را بالا ببرد. پزشک با بیمار باید با مهربانی و خوش‌رویی برخورد کند، زیرا اینگونه بیمار نسبت به پزشک احساس راحتی و نزدیکی می‌کند. اینگونه روند درمان بیمار بهتر طی می‌شود. 

تعرفه های منصفانه

علاوه بر تخصص و تجربه آنکولوژیست باید هزینه‌های تعرفه پزشکی به گونه‌ای باشد که بیمار بتواند به راحتی آن را پرداخت کند. بالا بودن هزینه ویزیت نشانه خوب بودن کار پزشک نیست بلکه مهارت و تجربه آنکولوژیست است که معیار اصلی برای انتخاب بهترین متخصص آنکولوژیست می‌باشد.

میزان رضایتمندی بالا

پزشک با تجربه و ماهر می‌تواند رضایت بیماران را به خود جلب کند، افراد در طی دوره درمان و کنترل سرطان از همراهی و تخصص پزشک می‌توانند استفاده کنند. 

راه‌های انتخاب بهترین متخصص انکولوژیست

پیدا کردن یک متخصص آنکولوژی مخصوصا در کلان شهرها بسیار سخت است. در ادامه می‌توانیم مولفه‌هایی را برای انتخاب بهترین آنکولوژیست در تهران در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

جستجو در اینترنت

امروزه اولین و ساده‌ترین راه برای انتخاب آنکولوژیست خوب جستجو در اینترنت است که با بررسی سایت پزشک مورد نظر به ایشان مراجعه کنید و اقدامات لازم را انجام دهید، به کمک جستجو در اینترنت می توان وارد سایت و یا صفحات شخصی ایشان شد و از این طریق میزان رضایت‌مندی مراجعین را مشاهده نمایید.

بررسی شبکه های اجتماعی

برای پیدا کردن یک آنکولوژیست خوب می‌توانید به صفحه اینستاگرام پزشک مراجعه کنید. اینستاگرام و یوتیوب و گوگل مپ از رایج‌ترین ابزارهای شبکه‌های اجتماعی است که کمک می‌کند که اطلاعات بیشتری دریافت نمایید. میزان رضایتمندی مراجعین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با مراجعه حضوری به مطب و یا پیگیری پزشک در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید میزان رضایت بیماران از ایشان را بررسی نمایید.

دریافت مشاوره تلفنی قبل از مراجعه

قبل از مراجعه و تعیین وقت می‌توانید از مشاوره‌های آنلاین کمک بگیرید و با پزشک متخصص مدنظرتان صحبت نمایید. مشاوره تلفنی و یا تصویری می‌تواند در شناخت برخورد و اخلاق پزشک تاثیرگذار باشد. اگر ارتباط خوبی با پزشک بگیرید انتخاب شما برای ادامه روال درمان قطعی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram logo call button