دکتر عبدالحامد کیان

دکتر حامد کیان پس اتمام دوره هفت ساله پزشکی عمومی در شهر تهران، دوره تخصصی بیماری های داخلی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران طی کرد و پس از کسب تجربه کاری در رشته تخصصی، با توجه به علاقه وافر و همیشگی به رشته انکولوژی و با هدف کمک به بیماران مبتلا به سرطان پا به این عرصه گذاشت و دوره سه ساله فوق تخصصی انکولوژی، خون و پیوند مغز استخوان را در محضر اساتید برجسته کشور به پایان رساند. و اکنون در شهر تهران با افتخار به خدمت رسانی و درمان بیماران مشغول هستند.

  • فوق تخصص آنکولوژی و هماتولوژی
  • عضو انجمن سرطان اروپا
  • تشخیص و درمان بیماری های انکولوژی از قبیل تومور ها و بدخیمی های گوارشی، پستان، ریه و پروستات
  • درمان بیماری های بدخیم خونی و غدد لنفاوی مثل انواع لوکمی های حاد و مزمن، میلیوم و...
  • تشخیص و درمان انواع کم خونی ها
  • پیوند مغز استخوان و سلول های بنیادی
  • نمونه برداری مغز استخوان
  • مشاوره و اقدامات غربالگری و پیشگیری و تشخیص زود هنگام بدخیمی ها

متخصصین درمان سرطان

تنوع درمان های سرطان زیاد است . نوع درمانی که بیمار مبتلا به سرطان دریافت می کند به نوع سرطان و میزان پیشرفت آن بستگی دارد . برخی از بیماران تنها یک نوع درمان دریافت می کنند ،برخی دیگر از ترکیبی از درمان ها مانند جراحی ،شیمی درمانی یا پرتو تابی را دریافت می کنند . وقتی بیماری از ابتلای خود به سرطان آگاه می شود ،طبیعی است که احساس گیجی و درماندگی نماید . صحبت کردن با پزشک متخصص در این زمینه و کسب اطلاعات لازم در خصوص ماهیت بیماری و انواع درمان هایی که ممکن است دریافت نماید ،به حفظ آرامش و تصمیم گیری درست و در نتیجه مبارزه بهتر با بیماری کمک خواهد کرد . متخصصین درمان سرطان عبارتند از :

1-آنکولوژیست و هماتولوژیست

پزشکان این رشته ،پس از اخذ مدرک بورد تخصصی بیماری های داخلی 3 سال دوره فوق تخصصی انکولوژی و خون و پیوند مغز و استخوان را طی می کنند . از جمله درمان هایی که در حیطه دانش فوق تخصص آنکولوژی و هماتولوژی است می توان به موارد ذیل اشاره کرد : 1- شیمی درمانی سرطان :در این روش درمانی از دارو های مخصوص برای کشتن سلول های سرطانی استفاده می شود. 2- ایمونو تراپی سرطان :نوعی از درمان است که با تحریک سیستم ایمنی به مبارزه سیستم ایمنی و دفاعی بدن با سلول های بدخیم ، کمک می کند 3- تارگت تراپی (درمان هدفمند ):نوعی از درمان سرطان است که تغییرات درون سلول های سرطانی را هدف می گیرد و کمک می کند رشد و تقسیم و انتشار آنها مختل شود . 4- هورمون درمانی : در برخی از انواع سرطان ها مثل کنسر پستان ،پروستات و تخمدان نقش اساسی دارند . پیوند مغز و استخوان :در این روش درمانی ،از سلول های بنیادی خونساز بیمار یا دهنده دیگر جهت درمان سرطان استفاده می شود .

2-جراح سرطان

جراحی سرطان عملی است که در آن جراح توده سرطانی را از بدن بیمار خارج می کند . متخصصین رشته جراحی عمومی یا سایر رشته های جراحی مثل متخصصین جراحی زنان ،ارتوپدی ،نورولوژی و... پس از سپری نمودن دوره فلوشیپ جراحی سرطان با عنوان جراح سرطان توانایی جراحی تومور های سرطانی را پیدا میکنند .

3-رادیو تراپیست (متخصص پرتو درمانی )

متخصصین پرتو درمانی (رادیو تراپی )پس از سپری نمودن دوره تخصصی رادیو تراپی ،توانای پرتو درمانی تومور های سرطانی را پیدا می کنند . رادیو تراپی نوعی از درمان سرطان است که در آن از دوز بالای اشعه برای کشتن سلول های سرطانی و کوچک کردن تومور ها استفاده می شود .

instagram logo call button