بهترین انکولوژیست در تهران | بهترین فوق تخصص خون و انکولوژی

آنکولوژیست پزشک متخصص سرطان شناس است که به بررسی و تشخیص توده های بدخیم، روش های درمان و یا کنترل آن می پردازد. با توجه به وجود انواع مختلف سرطان، متخصصین آنکولوژیست با تخصص در مورد سرطان های خاص وجود دارد. بعنوان مثال آنکولوژیست هایی که در زمینه درمان سرطان کودکان فعالیت می کنند و یا آنکولوژیست هایی که به طور تخصصی بر روی سرطان های زنان مانند، سرطان رحم، تخمدان و یا سرطان دهانه رحم فعالیت می کنند.

می توان گفت که آنکولوژیست ها به طور عمده در سه بخش پزشکی، جراحی و پرتودرمانی فعالیت می کنند. اما به طور تخصصی تر و جزیی تر ممکن است هر آنکولوژیستی روی فعالیت خاصی متمرکز بوده و تبحر و تخصص خاصی را داشته باشد.
بعنوان مثال آقای دکتر حامد کیان فوق تخصص آنکولوژی ، خون و پیوند سلول های بنیادی در تهران هستند. ایشان علاوه بر اینکه در زمینه شناخت و درمان سرطان ها تخصص دارند، به طور خاص در زمینه پیوند سلول های بنیادی فعالیت می کنند.

دکتر حامد کیان فوق تخصص آنکولوژی ، خون و پیوند سلول های بنیادی در تهران

بهترین آنکولوژیست چه کسی است؟

 همانطور که می دانید زمانی که فردی دچار سرطان می شود، دچار نگرانی ناشی از اطلاعات موجود و دریافتی از اطرافیان خود می شود. برای فردی که دچار سرطان شده و اعضای خانواده او، این مهم است که از بهترین آنکولوژیست برای درمان کمک بگیرند. در زیر ما به بررسی ویژگی های بهترین متخصصین آنکولوژی می پردازیم.

به روز بودن انکولوژیست

این روزها با توجه به تحقیقات گسترده در زمینه روش های تشخیص و درمان سرطان روز به روز روش های پیشرفته تر و دقیق تری جهت تشخیص و درمان سرطان های مختلف ایجاد می شود. سرطان به دلیل جهش سلول های سالم در بدن ایجاد می شود و در نتیجه باعث آسیب به سلول ها و بافت های سالم بدن می گردد. تحقیقات کمک می کند نوع جهش ها را تشخیص و روش های تخصصی درمان را ایجاد کنند. این روش ها می تواند شامل ایمنی درمانی، درمان های هدفمند، سلول درمانی، پیوند سلول های بنیادی و … باشد.
به همین دلیل مهم است متخصص آنکولوژیست با روش های تشخیصی و درمانی روز دنیا آشنا باشد و بتواند بهترین روش ها را به بیمار خود ارائه دهد. به روز بودن متخصصین آنکولوژیست یکی از مهم ترین ویژگی ها برای این پزشکان است.

نوع تخصص آنکولوژیست

برای انتخاب یک آنکولوژیست مهم است که بدانید، متخصص شما در چه زمینه ای تبحر و تخصص دارد. روش های درمانی برای سرطان های مختلف متفاوت است. همانطور که در بالا اشاره شد برخی آنکولوژیست ها در زمینه های خاصی تبحر دارند. برخی متخصص در زمینه سرطان های زنان، برخی سرطان های کودکان اند. برخی در زمینه شیمی درمانی تخصص دارند و برخی در زمینه جراحی و یا برخی در زمینه پرتودرمانی متخصص اند. این مهم است که با توجه به نوع سرطانی که بیمار دارد، آنکولوژیستی با تخصص در همان زمینه را انتخاب نماید.

تجربه متخصص

در همه زمینه های پزشکی وجود تجربه از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا تجربه به پزشک در تشخیص درست و انتخاب بهترین روش درمانی کمک می کند. در زمینه انتخاب بهترین انکولوژیست نیز داشتن تجربه زیاد به دلیل برخورد با انواع مختلف بیماری ها و سرطان ها کمک می کند، تا انکولوژیست بتواند قابلیت انتخاب روش ها و گزینه های بهتری برای تشخیص و درمان انواع مختلف سرطان را داشته باشد. انتخاب روش های درمان کاملا بر میزان موثر بودن درمان اثرگذار است.

روحیه و اخلاق پزشکی

یک متخصص انکولوژیست به دلیل اینکه بایستی هر روز با تعداد زیادی بیماران سرطانی برخورد داشته باشد، باید از روحیه قوی و اخلاق حرفه ای برخوردار باشد. این متخصان بایستی بتواند به بیمار بهترین راهنمایی ها را ارائه داده و در کنار همه این موارد کمک کنند تا بیمار از روحیه و امید خوبی برخوردار باشد. داشتن امید و روحیه برای بیماران سرطانی برای ادامه دادن روند درمان و مبارزه با سرطان بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram logo call button