بهترین دکتر برای سرطان در تهران

پس از تشخیص سرطان، باید پزشکی را انتخاب کنید که مراقبت و درمان سرطان شما را مدیریت کند. شما ممکن است به پزشکی مراجعه کنید که سرطان شما را تشخیص داده است یا ممکن است به متخصص دیگری مراجعه کنید. غالباً، این پزشک یک آنکولوژیست است. متخصصان انکولوژی در درمان سرطان تخصص دارند. در این مقاله می‌خواهیم چگونگی انتخاب بهترین دکتر برای سرطان را بررسی کنیم.

درمان سرطان یک روند مداوم است. این احتمال وجود دارد که شما برای مدت طولانی تحت درمان انکولوژیست و سایر اعضای تیم مراقبت از سرطان خود باشید. اینکار به این دلیل است که آنها مراقبت‌های پزشکی را فراهم می‌کنند و همچنین به شما کمک می‌کنند تا تأثیر عاطفی سرطان را بر شما و خانواده خود کنترل کنید. به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در کنار پزشک و بقیه تیم مراقبت از سرطان احساس راحتی کنید.

پیشگیری از شرطان سینه

چگونه یک متخصص سرطان پیدا کنیم

سرطان شناسان در محیط‌های مختلف کار می‌کنند. این مراکز شامل مراکز سرطان، بیمارستان‌های دانشگاهی، بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و مطب ها است.
برای یافتن یک متخصص سرطان، ابتدا با پرسیدن از پزشک مراقبت‌های اولیه یا پزشک خانواده شروع کنید. همچنین می‌توانید با شرکت بیمه درمانی یا بیمارستان‌های اطراف تماس بگیرید.خانواده و دوستان همچنین می‌توانند منبع خوبی برای انتخاب بهترین دکتر برای سرطان باشند.
با جمع آوری چندین نام از پزشکان شروع کنید. بهتر است نظر چند پزشک درباره بیماری خود را بپرسید و سپس با بررسی رفتار و منش و و علم و تجربه پزشک، یکی از آنها را انتخاب نمایید.توصیه می شود بعد از انتخاب پزشک به او اعتماد کرده و روند درمان و توصیه های وی را جدی بگیرید.

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام انتخاب بهترین دکتر سرطان به آن توجه کنید، میزان دانش و بروز بودن اطلاعات پزشک است. با توجه به اینکه پزشکان در سراسر دنیا برای درمان انواع سرطان ها در حال تحقیق هستند، اطلاع از نتایج آخرین تحقیقات بسیار اهمیت دارد.

دکتر خوب برای سرطان

انتخاب یک متخصص سرطان حتی از بین چند نام می‌تواند احساس طاقت فرسایی ایجاد کند. بهترین دکتر برای سرطان با توجه به شرایط هرکس متفاوت است. ممکن است احساس کنید در این زمان پرتنش نمی‌دانید که چگونه از بین گزینه‌های مختلف یکی را انتخاب کنید. با جمع آوری اطلاعات مهم در مورد هر پزشک شروع کنید. این کار را می‌توان با انجام تحقیق آنلاین با تایپ کردن نام هر پزشک در موتور جستجو یا تماس با شماره تلفن پزشک انجام داد. بسیاری از متخصصان سرطان، بیوگرافی مربوط به سوابق تحصیلی و اطلاعات عملی مربوط به ساعات اداری، محل کار و سایر جزئیات را در وب سایت خود ارائه می‌دهند.  این نشان دهنده ارزشی است که پزشک برای بیماران خود قائل است تا آنان از میزان تحصیلات و تخصص و خدمات وی بیشتر آگاه باشند.

چند سؤال وجود دارد که می‌تواند به شما در تحقیقات و یا هنگامی‌که برای اولین بار با یک متخصص آنکولوژیست صحبت می‌کنید، به شما در تصمیم گیری کمک می کند:

  • تجربه شما در درمان سرطان چقدر و چگونه است؟ قبل از تصمیم گیری برای کار با یک پزشک خاص برای مراقبت از سرطان، از تجربه آنها مانند موارد زیر مطلع شوید:
    • شما چه دوره‌های تخصصی را گذرانده‌اید؟
    • چه مدت پزشکی سرطان را انجام می‌دهید؟
    • سالانه چند بیمار مبتلا به این نوع سرطان را تحت درمان قرار می‌دهید؟
    • سالانه چند بیمار مبتلا به این مرحله از سرطان را تحت درمان قرار می‌دهید؟

بسته به برنامه درمانی خود، ممکن است به یک آنکولوژیست، جراح و یا رادیوتراپیست نیاز داشته باشید. دلیل این امر آن است که مراقبت از سرطان غالباً شامل انواع مختلفی از درمان‌ها مانند داروها، جراحی و یا پرتودرمانی است. ممکن است شما نیاز داشته باشید که تحت مراقبت چند پزشک باشید.

چه کسی در مراقبت از سرطان من نقش دارد؟
ارائه دهندگان دیگری نیز هستند که ممکن است در روند درمان بیماری شما نقش داشته باشند که می‌توانند شامل دستیاران پزشک، پرستار، مددکاران اجتماعی، متخصصان رژیم درمانی، داروسازان و مشاوران باشند.

آیا هزینه درمان من شامل بیمه می شود؟

درباره این موضوع حتما با پزشک خود صحبت کنید. برخی از پزشکان با بیمه های متفاوت قرارداد دارند و بیمه هزینه های درمان را پوشش می دهد. البته درباره این موضوع با بیمه طرف قرارداد خود نیز مشورت کنید.

برنامه‌های کاری مطب چگونه است؟

دانستن اینکه در چه ساعاتی مطب پزشک باز است،وجود مطب های متعدد، و نحوه دستیابی به پزشک در صورت لزوم در ساعات خارج از کار، مانند عصرها و آخر هفته‌ها می‌تواند مفید باشد. همچنین می‌تواند فرصتی برای بررسی و اطلاع از هرگونه خدمات ویژه برای بیماران مانند مکان‌های پارک، تخفیف هزینه پارکینگ و حمل و نقل از و به بیمارستان باشد. درباره چگونگی تعیین وقت قبلی از پزشک بپرسید.

آیا می‌توانم زمان‌هایی را برای ملاقات شما تنظیم کنم؟

قرار ملاقات با دکتر را ترتیب دهید. این کار را می‌توانید به صورت حضوری یا مجازی انجام دهید. توجه داشته باشید که آیا دکتر و سایر اعضای تیم مراقبت‌های پزشکی با شما به روشی صحبت می‌کنند که شما درک کنید و به سؤالات شما به طور واضح پاسخ می‌دهند یا نه؟

با بررسی موارد بالا می‌توانید انتخاب کنید که کدام پزشک برای بیماری شما بهترین پزشک سرطان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram logo call button